Korepetycje z angielskiego online

Korepetycje angielski online


Czy wiesz jak często w wynikach wyszukiwarek w ostatnim czasie pojawiają się
„korepetycje z angielskiego online”, „korepetycje angielski online”, etc.? Często 🙂


Dzisiaj postanowiłam przyjrzeć się tej kwestii z bliska. Bo w sumie:

  • dlaczego szukamy korepetycji z angielskiego, skoro angielski w dzisiejszych czasach jest przedmiotem szkolnym?
  • czym właściwie są w dzisiejszych czasach korepetycje z języków obcych?
  • czy określenie „korepetycje” ma w ogóle jeszcze prawo bytu?
korepetycje z angielskiego online
Teoretycznie na te pytania odpowiedź jest prosta.

Szukamy korepetycji z angielskiego, bo w szkole angielski nie idzie nam, albo naszym dzieciom najlepiej.

 

Korepetycje angielski online – Czym są jednak tak naprawdę korepetycje w dzisiejszych czasach?

I znów nasuwa się automatyczna niemal odpowiedź:

Korepetycje, bądź korki, to takie dodatkowe lekcje, w czasie których ktoś, kto umie tłumaczyć i ma na to wystarczająco dużo czasu – tłumaczy nam zagadnienia, które powinny były zostać wytłumaczone podczas zajęć w szkole.

Dochodzimy więc do sedna:

 

Dlaczego materiał nie został wytłumaczony podczas zajęć w szkole?

korepetycje angielski online

Zazwyczaj nie ma to nic wspólnego z niskim IQ ucznia 😊. Najczęściej główne przyczyny były i są strasznie prozaiczne:

  • brak wystarczającej liczby nauczycieli
  • brak czasu na zajęciach szkolnych, bo część zajęć z różnych powodów po prostu przepada.

W ostatnim czasie pojawiło się jeszcze jedno zjawisko:

  • zmiana trybu zajęć szkolnych ze stacjonarnego na online z powodu pandemii COVID-19.
Ten ostatni czynnik, jak się okazuje, ma ogromny wpływ na efektywność nauki podczas zajęć szkolnych. Zajęcia z angielskiego, lub innego przedmiotu w trybie online z wielu przyczyn nie zawsze trwają tyle czasu, ile trwałyby w szkolnej klasie. Dodatkowo, wielu uczniów zamiast skupiać się na lekcji, gra w tym czasie w gry online. Zdarza się też, że przeglądają social media lub rozmawiają ze znajomymi przez komunikatory?

Skutek? Pogłębiające się zaległości w nauce.
Jak temu zaradzić?
Czasami potrzeba jedynie godziny lub dwóch żeby wyjaśnić dane zagadnienie – i wtedy wg mnie mówimy faktycznie o korepetycjach.
Jeżeli jednak zaległości jest sporo i trzeba po prostu ponownie przepracować cały materiał, którego uczeń nie opanował podczas zajęć szkolnych nie mówimy już o korepetycjach 😊 Wg mnie takie zajęcia to nic innego jak regularne lekcje, czyli w gruncie rzeczy kurs języka angielskiego!

Zatem korepetycje z angielskiego online lub w tradycyjnej formule, to jednak nie zawsze to samo, co kurs angielskiego 😊 A co za tym idzie… Pojedyncze zagadnienie wytłumaczyć może nam rodzic, starsza siostra lub koleżanka z klasy. Jednak większe partie materiału najlepiej opanowywać pod okiem osoby z doświadczeniem w nauczaniu. Idealnie również z odpowiednim przygotowaniem metodycznym i pedagogicznym.

Czy nauczyciel języka angielskiego może udzielać korepetycji z angielskiego online?

Oczywiście, że tak. Czy rodzic, starsza siostra, koleżanka z klasy bądź ze studiów, może uczyć angielskiego online? Tu moja odpowiedź brzmi już, biorąc pod uwagę powyższe,”To zależy” 😊

Decydując się na indywidualne zajęcia w ENGLISH CORNER, nawet wykupując jedynie pakiet 4 lub 6 godzin korepetycji z angielskiego online żeby wyjaśnić wątpliwości związane z pojedynczym zagadnieniem, możesz mieć pewność że zajęcia z Tobą poprowadzi doświadczony nauczyciel języka angielskiego , nad którego pracą czuwa jeden z naszych metodyków.

ENGLISH CORNER organizuje wstępne i okresowe szkolenia dla swoich lektorów, co stanowi dodatkową gwarancję, że zarówno nasze regularne kursy przygotowawcze do matury oraz egzaminu ósmoklasisty z angielskiego online, jak i oferowane przez nas korepetycje z angielskiego online są prowadzone na najwyższym poziomie.

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych kursów, wypełnij formularz zgłoszeniowy na kursy indywidualne lub grupowe na naszej stronie internetowej lub po prostu zadzwoń do biura – 661 661 695, a my zajmiemy się resztą 🙂